Program konferencji 2019


09:30 – 10:00 Rejestracja uczestników

10:00 – 10:10 Powitanie gości i prelegentów

Andrzej Krzemiński - Przewodniczący KW ZPL
Ewa Łuniewska Wiceprzewodnicząca KW ZPL
Marcin Balicki- Wiceprzewodniczący KW ZPL

10:20 – 11:20 Debata otwierająca spotkanie

Idea współpracy branży na konkurencyjnym obszarze: czy się da, w jakim kierunku, przykłady dobrych praktyk, jak to wygląda na świecie?

Prowadzący: Marcin Balicki - Wiceprzewodniczący KW ZPL
Uczestnicy:
- Charles-Alexandre Gamba – Partner, ITDS Polska Sp. z o.o.
- Jarosław Trzpiel - Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Produktu, Infinite IT Solutions
- Piotr Kuljon - Board Member, Director of Automation & Robotics, Make It Right sp. z o.o
- Dariusz Mazurkiewicz - Prezes Zarządu, Polski Standard Płatności (BLIK)
- Roman Młodkowski - Dyrektor Strategii i Komunikacji, Operator Chmury Krajowej

11:30 – 12:00 Prezentacja ITDS

„Everything under control? Then you are not driving fast enough. #GETREADY for 2020+“.

Charles-Alexandre Gamba – Partner, ITDS Polska Sp. z o.o.

12:30 – 13:00 Prezentacja Infinite IT Solutions

„Platforma Elektronicznej Wymiany Danych dla firm Leasingowych w oparciu o syntezę doświadczeń platformy komercyjnej EDInet oraz rządowej PEF“.

Jarosław Trzpiel - Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Produktu, Infinite IT Solutions

13:00 - 14.00 Przerwa na lunch.

14:00 - 14.30 Prezentacja Canbi Sp. z o.o. i Suncode Sp. z o.o

„Digitalizacja procesu leasingowego”.

Grzegorz Janowski - Prezes Zarządu Canbi Sp. z o.o.
Tomasz Szlachta - Sales Manager, Suncode Sp. z o.o

14:30 – 15:00 Prezentacja Make It Right sp. z o.o

„Robotyzacja procesów leasingowych – jak uruchomić RPA w swojej firmie, korzyści, przykłady zastosowań oraz najlepsze praktyki”.

Piotr Kuljon - Board Member, Director of Automation & Robotics, Make It Right sp. z o.o

15:05 – 15:35 Prezentacja AGS SYSTEMS sp. z o. o.

„Automatyzacja procesów w branży leasingowej – czy jeszcze można coś zrobić”?

Tomasz Chrząszcz - Dyrektor Handlowy, AGS SYSTEMS sp. z o.o.

15:40 - 16:10 Prezentacja Webcon sp z o.o.

„Dashboard pracownika zwiększający efektywność pracy - o szybkim tworzeniu i modyfikacji aplikacji biznesowych z wykorzystaniem Webcon BPS i technologii InstantChange™”?

Łukasz Semeniuk – Dyrektor Sprzedaży, Webcon Sp. z o.o.

16:15 – 16:30 Podsumowanie i zakończenie konferencji.

Podsumowanie i zakończenie konferencji.
Losowanie nagród przez przedstawicieli firmy Make IT Right.

Prelegenci

Związek Polskiego Leasingu

...

Andrzej Krzemiński

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego ZPL. Od kwietnia 2017 do listopada 2018r. był Prezesem Zarządu PKO Leasing. W latach 2014-2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Raiffeisen-Leasing Polska. W trakcie swojej wieloletniej pracy na rynku finansowym pełnił m.in. funkcje: Wiceprezesa Zarządu Deutsche Bank PBC (w latach 2012-2014), Wiceprezesa, a zaraz potem Prezesa Zarządu Europejskiego Funduszu Leasingowego (w latach 2005-2012), wcześniej Wiceprezesa odpowiedzialnego za sektor finansów konsumenckich w Grupie Credit Agricole (w latach 2002-2005). Andrzej Krzemiński jest współautorem wielu nowatorskich projektów na polskim rynku bankowym, m.in. był założycielem projektu Banku Millennium. Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

...

Marcin Balicki

Marcin Balicki jest absolwentem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Od 2013 r. związany z Millennium Leasing, gdzie początkowo pełnił funkcję Dyrektora Departamentu Sprzedaży. Od maja 2015 r. Członek Zarządu Millennium Leasing, a od czerwca 2016 r. Prezes Zarządu Millennium Leasing. W maju 2017 r. został powołany na stanowisko Wiceprzewodniczącego Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu (ZPL), współtwórca działającej w jego ramach Grupy ds. Digitalizacji. Coach, twórca forum dyskusyjnego „Filozofia przy sobocie” na LinkedIn, poświęconego m.in. zarządzaniu i rozwojowi osobistemu.

...

Ewa Łuniewska

Od 1 stycznia 2016 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu ING Lease Polska. Ewa Łuniewska jest związana z Grupą ING od ponad 25 lat. Na początku kariery zawodowej odpowiadała za bankowość korporacyjną, finansowanie strukturyzowane oraz dłużne rynki kapitałowe w Oddziale ING Bank N.V. w Warszawie. W 2001 roku została powołana na stanowisko Dyrektora Departamentu Klientów Strategicznych w ING Banku Śląskim. Od 2006 roku jako Dyrektor w Pionie Korporacyjnej Sieci Sprzedaży odpowiadała za doskonalenie oferty produktów bankowych dla klientów korporacyjnych, a także rozwój przeznaczonych dla nich kanałów internetowych i mobilnych. Ewa Łuniewska jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Partnerzy, goście:

...

Tomasz Chrząszcz

Absolwent WSMiP Uniwersytetu Łódzkiego. Dyrektor Handlowy AGS Systems Sp. z o.o., odpowiedzialny między innymi za całościową strategie firmy w szczególności za strategię rozwoju produktów i usług oraz współpracę z Partnerami. Koordynator i opiekun biznesowy kluczowych klientów. Związany z firmą od początku jej powstania. Pomysłodawca i autor wielu nieszablonowych rozwiązań. Kompetentny, profesjonalny i odważny. Prywatnie mąż i ojciec dwóch synów, a także pasjonat koni.

...

Charles-Alexandre Gamba

graduated an IT engineering Master from Ecole des Mines ("Grandes Ecoles") in France. Passionate of the financial industry, new technologies, and international business development, his entire career is based on these three pillars, where he started working as Business Manager in Paris for Investment Banks; Strong entrepreneurship led him to open a branch of a French IT Consulting Company in Warsaw in 2013, that delivers services to Universal and Investment Banks. Since 2016, he is a Partner and Shareholder of ITDS Business Consultants in Poland. He is running the Business Development and Project Delivery department that focuses on advising and implementing solutions for Banks, Leasing, and Fleet Management companies in Europe in the field of digital transformation, new technologies and innovative solutions to unlock new market opportunities.

...

Grzegorz Janowski

Manager z wieloletnim doświadczeniem w konsultingu branży finansowej (bankowość, leasing, ubezpieczenia) oraz w zarządzaniu finansami, m.in. jako CFO grup kapitałowych branży FMCG. Jest założycielem oraz Prezesem Zarządu Wielkopolskiego Regionu Stowarzyszenia Dyrektorów Finansowych w Polsce – FINEXA. Od 2010 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu spółki sektora FinTech/HighTech – CAŇBI. W swojej karierze zawodowej zajmował się również wdrożeniami kluczowych systemów informatycznych (m.in. ERP) organizacji sektora finansowego, handlowego oraz publicznego.

...

Piotr Kuljon

Członek Zarządu, Pion Produktów, Makeitright. Ponad 12 lat doświadczenia w obszarach automatyzacji i robotyzacji procesów na rynkach finansowych w Polsce a także w Europie. Zajmuje się budowaniem strategii i planowania automatyzacji oraz popularyzacji najlepszych praktyk w tym zakresie. Obecnie rozwija firmę technologiczną z obszaru Robotic Process Automation. Absolwent Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej oraz Wydziału Informatyki Uniwersytetu Wolverhampton w Anglii.

...

Dariusz Mazurkiewicz

Prezes Zarządu PSP, operatora BLIKA. Wcześniej był Wiceprezesem PSP, odpowiadał za rozwój produktu i biznesu. Od 2010 do 2014 roku związany był ze SkyCash Poland – liderem zdalnych usług płatności mobilnych w Polsce. Był również Wiceprezesem Zarządu i Dyrektorem Finansowym w Interia.pl oraz Dyrektorem Finansowym w centrali Grupy Michelin we Francji. Jest absolwentem zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz Śląskiej Międzynarodowej Szkoły Handlowej.

...

Roman Młodkowski

Dyrektor Strategii i Komunikacji w firmie Operator Chmury Krajowej (od kwietnia 2019). Wcześniej w Grupie Onet – RAS Polska, m.inn. jako Dyrektor Działu Tytułów Biznesowych (2016 – 2018). Twórca, Redaktor Naczelny i Dyrektor TVN CNBC (2007 - 2013), wcześniej twórca i Szef Redakcji Biznesowej TVN24 (2001 - 2007). Laureat wielu prestiżowych nagród, między innymi Kisiela, Fikusa i Grand Press (2006). Autor licznych, formatów telewizyjnych, w tym magazynu Firma. Absolwent Advanced Management Program IESE Business School i Nauk Politycznych UW.

...

Łukasz Semeniuk

Dyrektor Sprzedaży w spółce WEBCON, która od 2006 roku tworzy autorską platformę WEBCON BPS z innowacyjną technologią InstantChange™. Od ponad 10 lat pomaga usprawniać procesy biznesowe średnich i dużych firm, wykorzystując rozwiązania klasy RAD/BPM (Rapid Application Development/Business Process Management), a wcześniej ERP oraz Retail. Swoją wiedzą i praktycznym doświadczeniem dzielił się również jako Wykładowca-Trener, prowadząc wykłady i ćwiczenia w m.in. Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie czy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

...

Tomasz Szlachta

Dyrektor ds. sprzedaży w Poznańskiej firmie Suncode. Absolwent Politechniki Poznańskiej o profilu techniczno-handlowym oraz zarządzanie i marketing. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Strategiczne zarządzanie przedsiębiorstwem. Od 2007 roku związany z firmą Suncode. Doświadczenie zdobywał uczestnicząc w projektach optymalizacji procesów u Klientów jak: Leroy Merlin, Cognor, Millano, Bud Mat, Lux Med i wielu innych.

...

Jarosław Trzpiel

Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Produktu Infinite EDI . Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. w Kredyt Banku oraz w Banku Pekao S.A. Od 2003 pracuje w Infinite IT Solutions, gdzie edukuje rynek w zakresie wykorzystania i możliwości jakie daje Elektroniczna Wymiana Danych jak odpowiada za rozwój platformy EDInet, która powstała w Infinite.

Prowadzący Konferencję

...

Małgorzata Lipska

Liderka Grupy ds. Digitalizacji przy Związku Polskiego Leasingu. Senior Manager Centrum Agile ING Lease

...

Maciej Zacharski

Lider Grupy ds. Digitalizacji przy Związku Polskiego Leasingu. Kierownik Wydziału Wsparcia Procesów Biznesowych Millennium Leasing

Fotorelacja

Poniżej przedstawiamy zdjęcia z naszej konferencji. Dziękujemy Partnerom, Prelegentom i gościom. Zapraszamy na kolejne wydarzenie za rok.